No. | Dog Name - Breed - Sex | Owner(s) | No. Dogs Starting Series | 90 | | 86 | 65 | | 59 | 43 | 31 | 24 | 16 | No. |
Handler(s) | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
1 | FC Peakebrook's Secret Weapon (Bond), LM | Forrest Reasons | Al Arthur | | | | | | | | P X | | | 1 |
2 | FC Dunn Hill's User Friendly MH (Webster), LM | Jane Dunn | Wayne Curtis | | | | | | X | | | | | 2 |
3 | FC Rock River Benjamin (Ben), LM | David Aul | Bill Eckett | | | | | | | X | | | | 3 |
4 | FC-AFC Ragin Eye Of The Storm (Cane), LM | John Thomas & Bobby Davidson | Alan Pleasant | | | | | | | | | X | | 4 |
5 | FC-AFC-CNAFC-CFC Upon The Wings Of An Answered Prayer (Ammo), LF | William & Micki Petrovish | William Petrovish | | | H P X | | | | | | | | 5 |
6 | FC Henfield's Zoe (Zoe), LF | Hank & Linda Knoblauch | Danny Farmer | | | | | | H | | | H P X | | 6 |
7 | NAFC-FC Texas Troubador (Tubb), LM | Martha & John Russell | Martha Russell | | | | | | H | X | | | | 7 |
8 | FC-AFC Bigwoods Hillbilly Hammer (Hammer), LM | Linda R Johnson | Don Remein | | | | | | | X | | | | 8 |
9 | FC-AFC Candlewood's Skyrocket (Sky), LF | Tommy Parrish | Chris Ledford | | | | | | | | | X | | 9 |
10 | FC Hyfly'n Turbo Jet (Turbo), LM | Wendy Bicknell | Ray Voigt | | | | | | H | | | | F | 10 |
11 | FC-AFC Beaverdam's What You Need (Matty), LF | Richard & Dolores Smith | Dolores Smith | | | H X | | | | | | | | 11 |
12 | FC-AFC Citori's No Holds Barred (Free), LF | Michael & Lynn Moore & William Sargenti | William Sargenti | | | | | | HX | | | | | 12 |
13 | FC-AFC Topbrass Linekin's Riptide (Rip), GM | Cameron Clark | Rick Roberts | | | | | | H | H X | | | | 13 |
14 | FC-AFC Ironweeds Hi-Bird Shooter MH MNH (Shooter), LM | Paul & Karen Brown | Paul Brown | P | X | | | | | | | | | 14 |
15 | FC-AFC Tweed's Rough Rider (Teddy), LM | Dennis Ebner & Richard Dallesasse | Dave Smith | | | | | | X | | | | | 15 |
16 | FC-AFC Mercy Mercy Mercy Me (Mercy), LF | John & Mary Stracka | Paul Sletten | | | | | | | | | H X | | 16 |
17 | FC Dogwoods Fear Factor (Boo), LM | Steve Penny | Tim Milligan | | | | | | | X | | | | 17 |
18 | NFC Watermark's Running Back (Emmit), LM | Cynthia & Richard Tallman | Jim Gonia | | | | | | HX | | | | | 18 |
19 | NFC Trumarc's Dot Come (Dottie), LF | Keith Thompson | Danny Farmer | | | | | | | | | | W | 19 |
20 | FC-AFC Hunting Creek Classy Girl JH (Classy), LF | Johnny & Kathy Armstrong | Alan Pleasant | | | | | | | | | H P X | | 20 |
21 | FC-AFC Un Petit Peu Canaille (Canaille), LF | Lee & Rose Jolley | F. Lee Jolley | | | | | | HX | | | | | 21 |
22 | FC-AFC Indian Height's Get Away (George), LM | Carl & Muriel Ruffalo | Carl Ruffalo | | | | | | | | P X | | | 22 |
23 | FC-AFC Great Bunns Of Fire (Jerrylee), LF | Mac & Lynne DuBose | Ray Voigt | | | | | | | | | H X | | 23 |
24 | FC-AFC Tealcreek Patton's Saber (Saber), LM | Chris & Portia Hatch | Chris Hatch | | | | | | H P X | | | | | 24 |
25 | FC-AFC Hardscrabbles Powder My Buns (Pow), LM | Benjy Griffith | Al Arthur | | | | | | | X | | | | 25 |
26 | FC-AFC Ruff Rivers Oasis On The Plains (Colby), LF | Northrup Larson | Bill Eckett | S | | | | | | | | | | 26 |
27 | NFC-AFC Fresh Squeezed Juice (Juice), LM | Mark & Suzanne Medford | Mark Medford | | | | | | | | P X | | | 27 |
28 | NAFC-FC Dottie Ray's Ivy League (Ivy), LF | Andrew & Shirley Kahn | Andrew Kahn | | | H X | | | | | | | | 28 |
29 | NFC-AFC Seaside's Pelican Pete (Pete), LM | Robert Zylla | Steve Yozamp | | | | | | | H X | | | | 29 |
30 | FC-AFC KPR's Wet Willie (Willie), LM | Jim & Kathy Pickering | Jim Pickering | | | | | | | X | | | | 30 |
31 | FC Wing Magic's Standpipe Moon (Piper), LF | Marvin Baumer | Mark Edwards | | | | | | H | | | | HF | 31 |
32 | FC Vinwood's Merle Haggard (Merle), LM | Mike Molthan | Danny Farmer | H | | X | | | | | | | | 32 |
33 | FC-AFC B Bumble (Stinger), LM | Fred Kampo | Ray Voigt | | | X | | | | | | | | 33 |
34 | FC-AFC Windy City's Dark Cloud (Stormy), LM | Charles Hines & Riley Spain | Charles Hines | | | | | X | | | | | | 34 |
35 | FC-AFC Shooter's Super Chief (Buddy), LM | John & Anne Marshall | Alan Pleasant | | | H X | | | | | | | | 35 |
36 | FC Ledyno's I Wanna Be A Lucky Star JH (Eddie), LM | Mike Mollet | Wayne Curtis | | | X | | | | | | | | 36 |
37 | FC-AFC Rocky Creeks Full Tilt Boogie (Pearl), LF | Bill & Jan Schrader | John Caire | S | | | | | | | | | | 37 |
38 | FC-AFC Creekside Maggie J (Maggie), LF | Jessie Kent | Chris Ledford | | | | | | | | | H | HF | 38 |
39 | FC Fox Haven's Born To Run MH (Dash), LM | Jared Snarr | Don Remien | | | | | | | | | | HF | 39 |
40 | FC Patton's Black Water Ripper (Rip), LM | Jimmy Banks | Dave Rorem | | | H X | | | | | | | | 40 |
41 | FC Adams Acres Water Lilly (Lilly), LF | Marion Stroud-Swingle | William Sargenti | | | | | | | X | | | | 41 |
42 | FC Rivertown Augustus McChigger (Gus), LM | Christopher Roeder & Gregory Cross | Scott Harp | | | X | | | | | | | | 42 |
43 | FC-AFC Thunder's Bootscootin' Abe JH (Abe), LM | David & Laura Morrison | Rob Erhardt | | | H X | | | | | | | | 43 |
44 | FC-AFC Candlewoods Life Is A Highway (Freeway), LM | John & Mary Stracka | Paul Sletten | | | H X | | | | | | | | 44 |
45 | FC-AFC Tip From A Gypsy (Marley), LF | Hank & Linda Knoblauch | Danny Farmer | | | | | | | | | | HF | 45 |
46 | FC-AFC Henninger's Slick N Ready (Tru), LM | Mark & Suzanne Medford | Mark Medford | | | H P X | | | | | | | | 46 |
47 | FC Peakebrook's Brawny Force (Dozer), LM | Bruce & Betty Hall | Al Arthur | | | | | | | P X | | | | 47 |
48 | FC-AFC Kimber VIII (Kimber), LF | Gary Zellner | Jerry Patopea | | | | | | | H | | | HF | 48 |
49 | FC-AFC Big Alfonse Capone Of Mo-Kan (Al), LM | Anthony Piranio & Robert Hayden | Bill Eckett | | | | | | | | | H | F | 49 |
50 | FC Baypoint's Shades Of Bleu (Magic), LM | Ken Lee | Jim Gonia | | | | | | | H | | H X | | 50 |
51 | NFC-AFC Robber's Stray Bullet (Bullet), LM | Henry McNeil | Alan Pleasant | | | | | | | | | H | F | 51 |
52 | FC-AFC LKY's Controlled Chaos (Riot), LM | Brad & Diane Clow | Kenny Trott | | | | | | H | | | | HF | 52 |
53 | FC Jazztime Empty Wallet (Cash), LM | Steve Bechtel Jr | Bill Totten | | | H X | | | | | | | | 53 |
54 | FC-AFC Wingover's Pedro II (Pedro), LM | Dolores & Richard Smith | Dolores Smith | | | | | | P X | | | | | 54 |
55 | FC-AFC Lubys And Whitewaters Pirate's Jewel (Jewel), LF | Jeff Schuett & Lydia Fekula | Ray Voigt | | | | | | | | | | F | 55 |
56 | NFC-AFC Candlewood's Something Royal (Windy), LF | Ken & Brenda Neil | Ken Neil | | X | | | | | | | | | 56 |
57 | FC-AFC Duckblind's Real McCoy (Charli), LF | Edwin & Cheryl Richardson | David Opseth | | | | | | | | X | | | 57 |
58 | FC-AFC Dominator Boots She Worth It (Boots), LF | Hank & Linda Knoblauch | Danny Farmer | | | | | | X | | | | | 58 |
59 | FC-AFC Hoot N Holler (Hoot), LM | Mark Medford | John Henninger | | | | | | | | | H | F | 59 |
60 | FC Beaverdam's Blockbuster (Buster), LM | Cameron Clark | Rick Roberts | | | | | | | | P X | | | 60 |
61 | FC-AFC Rev Blu Genes (Rev), LM | Rex Bell | Ed Forry | | | | | | | | | | F | 61 |
62 | FC-AFC Bayou Teche Eye On The Ball (Slider), LM | Lauren Hays | Lauren Hays | | | | | | H X | | | | | 62 |
63 | FC-AFC Tiger Mountain's Hokulele (Hoke), LM | Don & Mary Bovers | Don Bovers | H | | | | | X | | | | | 63 |
64 | FC Queen Wilhelmina Of The Netherlands (Willa), LF | Patricia Nell & Lewis Gibson | Wayne Curtis | P | X | | | | | | | | | 64 |
65 | FC-AFC Paddlecreek's Carbon Grade (Coal), LM | Mac & Lynne DuBose | Ray Voigt | | | | | | H | X | | | | 65 |
66 | FC Ashland's Annabella (Bella), LF | Alan Pleasant & Anne Marshall & Gwen Pleasant | Alan Pleasant | | | | | X | | | | | | 66 |
67 | FC-AFC Indi Go Girl (Indy), LF | Darlene Houlihan | Chris Ledford | | | X | | | | | | | | 67 |
68 | FC-AFC Valtor's Hayseed Kid (Kid), LM | Valerie Martin & William & Breck Howard | Don Remien | | | | | | H X | | | | | 68 |
69 | FC-AFC Third Creek's Big Stick (Woody), LM | Larry & Lori Morgan | Paul Knutson | | | H X | | | | | | | | 69 |
70 | FC-AFC Sara's Blue Streak (Blue), LM | William & Sara Goldstein | William Goldstein | | | X | | | | | | | | 70 |
71 | FC-AFC Bob And Ed's Excellent Adventure (Chef), LM | Ed Krueger & Robert Noland | Ed Krueger | P | X | | | | | | | | | 71 |
72 | FC-AFC Trumarc's Hollandaise (Holland), LM | Ed Aycock & Janet Steiss & Judith Aycock | Danny Farmer | | | | | | | | X | | | 72 |
73 | FC-AFC Topbrass No Time To Paws SH (Flash), GM | Kaye & Roger Fuller | Bill Eckett | | | H X | | | | | | | | 73 |
74 | FC-AFC-CNFC-CNAFC Nightwings Marsh Leader (Guide), LM | Douglass Eberhardt & Teresa & Lynn Stinson | William Sargenti | | | | | | H | | | | F | 74 |
75 | FC-AFC Coolwater's Knockout (Punch), LM | Jay & Stacey Patton & Alexandra Washburn | Alexandra Washburn | | | | | | H | | | | HF | 75 |
76 | FC Richland's Power Gem (Onyx), LF | Chris & Greg Scheig | Mark Edwards | | | X | | | | | | | | 76 |
77 | FC-AFC-CFC Laird's Cynful Wisdom (Wiley), LF | Christopher & Cynthia Parkinson | Dave Smith | | | | | | | | | X | | 77 |
78 | NAFC-FC Hardscrabble Roxie McBunn (Roxie), LF | William Benson | Ray Voigt | | | | | | H X | | | | | 78 |
79 | FC Magic Tricks Autumn Creek Tazz (Tazz), LM | David Aul | Paul Sletten | | | | | | X | | | | | 79 |
80 | FC Bayou Teche Cassi (Cassi), LF | Stephen & Teena Ritter | Ryan Brasseaux | | | | | | H X | | | | | 80 |
81 | FC-AFC Lake Countrys Cold Cash (Cash), LM | Alvin Hatcher | Alan Pleasant | | | | | | H X | | | | | 81 |
82 | FC Sweetie's Easy Rider (Ford), LM | Peter Panarites | Jim Gonia | | | | | | H | | | | HF | 82 |
83 | FC-AFC Watermark's Shadow Dancer (Dancer), LF | Charlie & Yvonne Hays | Charlie Hays | | | | | P X | | | | | | 83 |
84 | FC-AFC Moodys Nitz (Schmidt), LM | Bill Billups | Charlie Moody | | | | | X | | | | | | 84 |
85 | FC Jazztime Montana Cowboy (Roper), LM | Milton & Sherry McClure | Danny Farmer | | | | | | | H X | | | | 85 |
86 | FC Road Warriors Dieter Brock (Deets), LM | Penny Youngblood | Dave Rorem | | | | | | H X | | | | | 86 |
87 | FC-AFC Lanes Lets Get Ready To Rumble (Ali), LM | Bobby Lane | Bobby Lane | | | H X | | | | | | | | 87 |
88 | FC-AFC Tru's Little Cruiser (Cruise), LM | Corrie & Paula Elmes | John Henninger | | | | | X | | | | | | 88 |
89 | FC-AFC Dominator's High Spade (Ace), LM | Mark & Suzanne Medford | Mark Medford | | | | | X | | | | | | 89 |
90 | FC-AFC Aksarben's Black Skyy (Skyy), LM | Alice Woodyard | Rob Erhardt | | | H X | | | | | | | | 90 |
91 | FC-AFC Utopian Sixteen Hands (Hunter), LM | Gary Zellner | Jerry Patopea | | | | | | H | | P X | | | 91 |
92 | FC-AFC Texaco's High Tesse (Star), LF | Alex Abraham | Alex Abraham | | | X | | | | | | | | 92 |